середа, 30 жовтня 2024 р.

МАЙСТЕР-КЛАС «МОТОРОШНА ПОСМІШКА"

 31 жовтня в багатьох країнах світу відзначається свято Хелловін. Полюбилося воно і нашому юному поколінню. Хелловін - це час для магії, фантазії та веселих творчих експериментів!

Напередодні  Хелловіну у бібліотеці пройшов захопливий майстер-клас з виготовлення гарбузів із паперу. Під час виготовлення виробу кожна дитина мала можливість проявити свою фантазію та індивідуальність. Учасники з ентузіазмом фантазували над дизайном своїх гарбузів.

Хелловін став чудовою нагодою для розваг, цікавих майстер-класів та просто гарного осіннього настрою.




понеділок, 28 жовтня 2024 р.

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ- ЗАПОРУКА ПЕРЕМОГИ

 У всьому світі з 24 по 30 жовтня проходить Глобальний тиждень медіаграмотності.

У різному віці ми використовуємо різні види медіа: книги, журнали, музику, телебачення, радіо, інтернет, смартфони, ігри, комікси. У сучасному світі люди іноді не усвідомлюють, що піддаються впливу, тому дуже важливо вміти взаємодіяти з медіа.  Питання медіаграмотності в Україні набуває все більшої актуальності.

Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, визначити, наскільки надійною є ця інформація, вміючи розпізнавати різні види фейків та пропаганди. Медіаграмотність - наш фільтр споживання інформації.

У нашій бібліотеці пройшов захід «Медіаграмотність- запорука перемоги».

 На захід завітали студенти Професійно-технічного училища №14 разом з бібліотекарем Мазур Зоєю Степанівною, які дізналися, як захистити себе в Інтернеті та орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі. Обговорювали, як розпізнавати фейкові новини та захищати свої особисті дані онлайн, як безпечного користування соцмережами та як уникати онлайн-шахрайства.

Учасники мали можливість взяти участь у практичних завданнях, навчилися перевіряти джерела інформації, відрізняти правдивий контент від сумнівного. А також на платформі Дія.Освіта.  переглянули освітній серіал на тему: "Кібергігієна: Як захиститися від фішингу".

Дякуємо всім за активну участь та цікаві питання на зустрічі. Сподіваємося, що отримані знання стануть корисними інструментами для кожного у щоденному житті.



РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

 25 жовтня, напередодні Дня української писемності та мови у Публічній бібліотеці Вороновицької селищної ради зібралися працівники та ветерани громади, що долучитися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Дбаймо про свою рідну мову, вивчаймо її, нехай вона гордо звучить у кожній родині, у кожному серці, об'єднуючи і згуртовуючи нас!




четвер, 17 жовтня 2024 р.

Я ВІРЮ,ВСІ ЖІНКИ ПРЕКРАСНІ

15 жовтня у бібліотеці відбулося зібрання членів клубу за інтересами «Розмовляй українською» з нагоди дня сільської жінки. Зустріч була насичена цікавою дискусією, захоплюючими книжковими рекомендаціями та теплою атмосферою спілкування.

Захід до дня сільської жінки став подією культури, знань та тепла, як наслідок гарні відгуки та чудові емоції. Нехай ці зустрічі стануть традицією, яка об'єднує нашу спільноту у любові до української літератури та розвитку особистості.

ЦЕЙ ЗАГАДКОВИЙ ОСКАР ВАЙЛД

   До дня народження видатного ірландського філософа, естета, письменника та поета Оскара Фінґала О’Флагерті Вілса Вайлда, в бібліотеці оформлено виставку- портрет «Письменник великого мистецтва».

 Оскар Вайлд – талановитий письменник і чудовий поет. Він прожив недовге, але дуже насичене і яскраве життя. Багато що відомо про його життя і творчість, проте до дня народження видатного “митця” ми  вирішили  віднайти маловідомі і незвичайні факти з життя Оскара Вайлда.

1.     Майбутній письменник закінчив з відзнакою знаменитий університет Оксфорда.

2.     Єдиний роман “Портрет Доріана Грея” був екранізований понад 25 разів!

3.     Протягом усього життя він завжди перевдягався перед обідом, стверджуючи, що навіть на безлюдному острові він робив би те ж саме.

4.     Коли під час поїздки в США письменника запитали, які жінки красивіші, американки або європейки, він відповів, що дасть відповідь на це питання, тільки коли буде перебувати посеред Атлантичного океану, між двома цими континентами.

5.     Наприкінці життя Оскар Вайлд змінив ім’я – помер він, як Себастьян Мельмот.

Всіх зацікавлених творчістю Оскара Вайлда запрошуємо до Публічної бібліотеки Вороновицької селищної ради для  ознайомлення з літературним надбанням поета та письменника.

 


вівторок, 15 жовтня 2024 р.

БІБЛІОТЕЦІ 80 РОКІВ

30 вересня Публічна бібліотека Вороновицької селищної ради святкує свій визначний ювілей — 80 років!

Це не просто дата, а важлива віха в історії нашої громади. Впродовж десятиліть бібліотека залишалася невід'ємною частиною культурного і освітнього життя селища, відкриваючи двері до світу знань для сотень читачів. Напередодні цього чудового свята провели душевний та затишний захід, де зібрали бібліотекарів громади та ветеранів цієї благородної справи, щоб привітати їх та висловити вдячнісь за їхні роки праці. Ми не лише згадуємо минуле, але й віддаємо шану тим, хто роками плекав любов до книги — бібліотекарям, ветеранам, усім, хто своїми зусиллями зробив внесок у розвиток бібліотеки. Це історія людей, що своєю працею формували культурний ландшафт Вороновиці, історія, яку ми разом пишемо й сьогодні.










ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ЛЮДМИЛОЮ ОХРІМЕНКОЮ

  Сьогодні у нашій бібліотеці відбулась видатна подія - презентація книг відомої письменниці, волонтерки з Харкова Людмили Охріменко.

На зустріч завітали селищний голова Олександр Ковінько, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Ліщук, а також поціновувачі та любителі нової української літератури.

Письменниця представила свої книги, які вже встигли завоювати серця багатьох читачів. Вона поділилася історією написання, процесом творчості та відповіла на запитання аудиторії. Присутні мали змогу не тільки дізнатися більше про книги, а й особисто поспілкуватися з авторкою, що створило особливу атмосферу. Письменниця поділилась тим, як війна вплинула на її творчість, і як важливо доносити правду через літературу. У своїх творах вона фокусується на людях – на їхніх історіях, їхніх внутрішніх битвах та витримці в умовах війни. ЇЇ твори зворушують і змушують замислитись над найважливішими питаннями сучасності. Серед презентованих книг найбільший резонанс викликала «Оскар» - потужна історія про життя українського воїна – спецпризначенця, про його переживання, вибір, волю до життя у часи війни.
Дякуємо Людмилі Охріменко за можливість ближче познайомитися з її творчістю та за її глибокий і важливий внесок у літературу, а також всім хто завітав на цю незабутню зустріч. Сподіваємось, що такі події стануть доброю традицією нашої бібліотеки.