Василь Симоненко – український поет, учасник руху опору, був одним із числа шістдесятників. Його життя обірвалося досить рано, але своєю діяльністю та працями він залишив глибокий слід у серці кожного українця. Сьогодні поезія Симоненка, у якій він возвеличував любов до рідної землі, трепетно відгукується всім нам як ніколи раніше.
ДЕСЯТЬ ФАКТІВ ПРО ЖИТТЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА
- Батько Василя зник невдовзі після його народження. Виховували майбутнього генія мати та дідусь.
- Школу Симоненко закінчив із золотою медаллю та став студентом факультету журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка.
- Працював на Черкащині у газетах : «Черкаська правда», «Молодь Черкащини» та «Робітнича газета» в якості кореспондента.
- У важкий для України час, багато віршів Василя Симоненка не опубліковували, та ті, які допускалися до друку, коригувалися. Адже у його творчості присутня гостра сатира щодо радянської влади та возвеличення любові до рідної землі.
- Разом зі своїми друзями Симоненко займався питаннями розкриття злочину Сталіна проти українського народу. Сміло йшов на ризики, які загрожували його життю.
- Влітку 1962 року письменника заарештовують. Його сильно побили, в основному постраждав хребет та нижня частина спини. Побої міліціонерів прискорили розвиток раку у поета.
- Одружився Василь зі своєю коханою Людмилою 27 квітня 1957 року. Жінка не розуміла такого пристрасного захоплення літературою свого чоловіка. У них народився син Олесь.
- Перед смертю Симоненко написав заповіт до спілки письменників України, із проханням подбати про його родину та матір.
- Поет був нагороджений Шевченківською премією посмертно, уже в незалежній Україні.
- У багатьох містах нашої країни є вулиці на честь
Василя Симоненка. В Черкасах та рідному селі поета функціонують музеї.
Іменем поета названо п’ять премій: Літературна премія «Берег надії» імені
Василя Симоненка (1986—2013), Літературна премія імені Василя Симоненка НСПУ
(1987—2010), Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка (2012),
Лубенська районна літературно-мистецька премія імені Василя Симоненка (2000),
Журналістська премія імені Василя Симоненка (2012).
Немає коментарів:
Дописати коментар