середа, 19 березня 2025 р.

ПОЕЗІЯ, ЩО ОНОВЛЮЄ ДУШУ!

        У рамках Національного тижня читання поезії у затишній атмосфері бібліокав’ярні відбувся захід – «Поезія, що оновлює душу». Поціновувачі поетичного слова зібралися разом, щоб поринути у світ рим і метафор, відчути силу слова та поділитися власними думками. 

Гості заходу насолоджувалися читанням класичних і сучасних поезій у виконанні читачів бібліотеки та учнів Вороновицької школи мистецтв  театрального класу Анна Тімотіна, Марія Сологуб та Юлія Поленок (викладач Валентина Монзолевська).У дружній атмосфері лунали натхненні рядки, які пробуджують серце та оновлюють душу. Аромат запашної кави лише додавав особливого настрою, створюючи простір для щирих розмов і творчого натхнення.

Дякуємо всім, хто долучився до цієї поетичної  зустрічі ! Нехай поезія завжди буде джерелом натхнення та гармонії.

До нових зустрічей у нашій бібліокав’ярні!













 

четвер, 13 березня 2025 р.

ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ: «ВІДЧУТИ НА ДОТИК ЕПОХУ» ​​

13 березня 2025 року виповнюється 65 років Юрію Андруховичу — письменнику, якого жартома називають "патріархом української літератури".

​​ Він відомий своїми романами, поезією та публіцистикою. Основні теми творів — ідентичність, культура та політика України. Лауреат багатьох літературних премій. Андрухович справив великий вплив на сучасну українську літературу, його часто називають одним із головних українських письменників-постмодерністів.  Творчість Юрія Ігоровича має значний вплив на сучасний літературний процес в Україні. З його ім`ям пов`зані перші факти зацікавленості сучасною українською літературою на Заході.

Пропонуємо ознайомитись  з творчічстю письменника та радимо прочитати  його книги

«Таємниця». Цей роман написаний в жанрі, який сам автор називає "Замість роману". Дамо цитату з передмови: "Ми вибрали останній тиждень березня, сім днів. Щоранку він приходив до мого тимчасового африканського помешкання на Штуттґартер Плятц, 22 і щовечора повертався до себе на схід Берліну. Щодня ми проговорювали по 8 - 10 годин і між нами був його диктофон. Звичайно, сказати "проговорювали" буде неточністю: говорив переважно я, а він переважно ставив запитання. При цьому ми поступово спорожнювали від одної до двох з половиною пляшок котрогось із наших улюблених бренді. Кожного з цих днів ми проживали (я повторно) певний добрячий шматок мого життя. Остаточне розуміння сього, що зі мною насправді відбувалося в усі ті роки, далекі і ближчі, приходило, як і сп'яніння, щойно наприкінці дня, увечері. А назавтра ми, просвітлені й очищені, бралися за наступний шматок. І так було протягом усіх днів за винятком сьомого. На сьомий день ми домовилися поїздити Берліном. Ми різко змінювали ландшафти, соціальні уклади, напрямки руху і засоби пересування, ми говорили про все на світі, а його диктофон - попри офіційно проголошений нами день заслуженого спочинку - завжди лишався увімкнутим". "Він" – це Еґон Альт. Sapienti sat.

«РадіоНіч» – найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір Юрія Андруховича. Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя











Як і в «реальній дійсності», ще одна революція зазнала поразки. Можливо, тому, що втратила свого загадкового лідера. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йозефом Ротом), музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. Його переслідують, і режимні спецслужби – це лише пів біди. Є ще недоречна любов, з якою не звладати, і банківська таємниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. Останній сховок, звідки дозволено вести нічний етер. Чи справді останній?..

«Коханці Юстиції» - паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднуються в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже - за старою доброю традицією - й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.






понеділок, 10 березня 2025 р.

ДОСЛІДЖУЄМО! БЕРЕЖЕМО! ЧИТАЙМО!

 Сьогодні у нашій бібліотеці пройшла цікава та пізнавальна інформаційна година "Досліджуємо! Бережемо! Читаймо!", присвячена Дню екології.  День екології – це нагадування про нашу відповідальність перед природою. Разом ми досліджували цікаві факти про природу, обговорювали екологічні ініціативи та знайомилися з книгами на екотематику.

Сьогодні, коли наша країна переживає тяжкі випробування, питання екології стає ще більш важливим. Війна завдає значної шкоди довкіллю: знищуються ліси, забруднюються річки, страждає земля та повітря. Відновлення природи – це ще один фронт, на якому нам доведеться працювати після перемоги.

 Читаймо – щоб знати, досліджуймо – щоб розуміти, бережімо – щоб зберегти нашу планету для майбутніх поколінь!




понеділок, 3 березня 2025 р.

СЛОВО, ЩО ЗМІНЮЄ СВІТ

 Щороку 3 березня світ відзначає Всесвітній день письменника. Це свято було започатковане у 1986 році за ініціативою Міжнародного ПЕН-клубу – організації, яка об’єднує письменників із понад 100 країн світу та виступає за свободу слова і права авторів.

Письменники не лише створюють художні та наукові твори – вони формують суспільну думку, відкривають перед читачами нові світи, піднімають важливі теми та зберігають культурну спадщину.

До Всесвітнього дня письменника у бібліотеці підготовлено книжкову виставку "Слово, що змінює світ", де ви зможете ознайомитися з творами класиків світової літератури, так і сучасних авторів, які творять сьогодні.