четвер, 5 березня 2020 р.

ПІСНЯ СПРЯМОВАНА В МАЙБУТНЄ

4 березня до  205 - річниці з дня народження видатного прогресивного діяча української культури першої половини XIX ст. композитора Михайла Вербицького у Вороновицькій бібліотеці для учнів 8-А класу Вороновицького ліцею був проведений усний журнал "Пісня спрямована в майбутнє". Діти ознайомилися із життям та творчістю автора музики до гімну "Ще не вмерла Україна..."
Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли на одній з вечірок у Павла Чубинського, етнографа, фольклориста та поета, сербські студенти, які навчалися в Київському університеті, співали патріотичну пісню. Чубинському вона дуже сподобалась, через пів години він показав свій текст пісні "Ще не вмерла Україна", яку тут же гуртом проспівали на сербський мотив.
Перше виконання твору "Ще не вмерла Україна" як гімну відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасу Шевченку. Первісну музику Михайло Вербицький написав для солоспіву в супроводі гітари, а вже згодом підготував її до хору.
Спочатку "Ще не вмерла Україна" був віршем, що був написаний на Наддніпрянській Україні, а піснею-гімном став у Галичині, де вже були певні традиції створення патріотичних пісень.
Саме як національний гімн "Ще не вмерла Україна" визнався Іваном Франком, Лесею Українкою, трудовими українськими громадами в різних куточках світу. Особливо широко шанували і виконували цей гімн, бо його авторами були наддніпрянець і галичанин - це підкреслювало соборність українських земель. Як державний гімн законодавчо закріплений ухвалою сейму Карпатської України в 1939 році.
 



Немає коментарів:

Дописати коментар